Dünya’nın en hızlı büyüyen ülkesi Etiyopya, inşaat sektörünün Afrika’da tartışmasız en gözde pazarlarından biri. 100 Milyon’a yakın nüfusu ile Kuzey ve Güney Sudan, Eritre, Cibuti, Somali, Tanzanya, Kenya, Uganda gibi çok geniş bir alana hükmeden stratejik lokasyonu ve geniş hinterlantı ile Etiyopya, Afrika inşaat sektörünün en hızlı pazarı konumunda.

Ethio Con , Etiyopya Addis Ababa Yapı İnşaat Fuarı, 14 yıldır Etiyoya’nın başkenti Addis Ababa ‘da ki Uluslararası Fuar Merkezi’nde Point Expo’nun organizatörlüğünde organize ediliyor. Etiyopya İnşaat Sektörü’nün en büyük çatı kuruluşu Etiyopya Müteahhitler Birliği , her yıl düzenlenen Ethio Con Etiyopya Addis Ababa Yapı İnşaat Fuarı’nın ana destekçisi. 2000’e yakın müteahhitin oluşturduğu birlik Ethio Con Etiyopya Addis Ababa Yapı İnşaat Fuarı’nın bu kadar etkili geçmesinde en önemli etkenlerden biri durumunda.

Aralarında Almanya, İspanya, Portekiz, İtalya, Çin, Hindistan, Mısır, Güney Kore, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Umman, Kuveyt, Ürdün, Yunanistan, Tunus, Sudan ve Türkiye’nin bulunduğu 18 ülkeden 324 firmanın katıldığı Ethio Con, Etiyopya Addis Ababa Yapı İnşaat Fuarı 15.000 m² alanda 3 hol ve açık alanda organize edilmektedir.

Bulunduğu stratejik konum itibarı ile başta Etiyopya’dan olmak üzere ,Kuzey ve Güney Sudan, Somali, Cibuti, Liberya, Zambiya, Uganda, Kenya, Tanzanya gibi ülkelerden 12400 kişinin ziyaret ettiği Ethio Con , Etiyopya Addia Ababa Uluslararası Yapı İnşaat Fuarı , Afrika’nın en büyük yapı inşaat fuarlarından biri olma özelliğini taşımaktadır.

Etiyopya İnşaat Sektörü pazarının kalbinin attığı noktalar olan, Merkato Yapı Malzemeleri Pazarı, Kera Bulgaria toptancı pazarı, Mekele, Harer, Dire Diwa, Nazret gibi bölgelerden gelen yoğun ziyaretçiler Etiyopya İnşaat Malzemeleri ve İş Makineleri pazarının Ethio Con Etiyopya Addis Ababa Yapı İnşaat Fuarı’nın katılımcıları tarafından en ince ayrıntısına kadar keşfedilmesine ışık tutuyor.

Her yıl büyüyen ve gelişen katılımcı sayısı ile Türk Firmaları için Afrika’nın vazgeçilmezi olan Ethio Con Fuarı’na katılmak, Ethio Con Etiyopya Addis Ababa Yapı İnşaat Fuarına katılan firmaların yorumlarını dinlemek, Etiyopya İnşaat Sektörü hakkında bilgi almak, Etiyopya İnşaat malzemeleri ithalatı, İş Makinaları İthalatı bilgilerini almak için lütfen Boğaziçi İhtisas Fuarcılık uzman kadrosu ile iletişime geçin.
14. Ethio-Con  Etiyopya- Addis Ababa  Yapı İnşaat Fuarı
 Addis Ababa Şehrinde Her yıl Eylül Aynın 3. Haftası düzenlenen ve 2015 Yılında 12.Yılını kutlayacak olan Ethio ConEtiyopya Uluslararası Yapı İnşaat Fuarı Etiyopya Müteahhitler Birliği ve Point Expo Limited tarafından organize edilmektedir.
 Aralarında Almanya, İtalya, İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Yunanistan, Tunus, Zambia, Sudan, Hindistan, Türkiye ve Etiyopya gibi ülkelerin bulunduğu 23 Farklı Ülkeden 324 Firmanın katıldığı fuar Doğu Afrika Bölgesi'nde düzenlenen en büyük yapı inşaat fuarıdır.
 Ethio Con Etiyopya Uluslararası Yapı İnşaat Fuarı'nı Başta Etiyopya olmak üzere Kuzey ve Güney Sudan, Eritre, Cibuti, Somali, Kenya , Tanzanya ve Uganda gibi ülkelerin de aralarında bulunduğu 10'u aşkın Farklı ülkeden 11.000 profesyonel firma tarafından ziyaret edilmiştir.
 Etiyopya Yapı ve İnşaat Fuarı Ethio Con 'u aralarında AKSA JENERATÖR, KALE, TEPE HOLDİNG, HİLAL ALUMİNYUM, ASBLOCK, SEMIX, VUR­MAK, ELKON, DUMANKAYA - UNIPLAST, KÜRKÇÜOĞLU JENERATÖR PELSAN AYDINLATMA gibi firmaların da olduğu 60'dan fazla Türk Firması katılmıştır.